VTN2

NEDEN VATAN OSGB?

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası, bu konuda gerekli çalışma ve görevlendirmeleri yapmayan  işletmelere ciddi cezai yaptırımlar getirmiştir.

Örneğin, İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı hizmetinin alınmaması durumunda her ay için her bir İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) personeli başına 5601 TL idari para cezası getirilmiştir. TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da hangi işyerinin bu görevlendirmeleri yapıp yapmadığını İSG Katip adlı sistemden görebilmektedir.

VATAN Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak yeni iş sağlığı ve güvenliği yasasının öngördüğü ve TSE, İSO, OHSAS 18001 kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden yaptırmakla yükümlü olunan hizmetleri İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ‘daki tüm tehlike sınıfındaki firmalara sağlamaktayız.

Dürüst ve titiz bir anlayışla çalışmak temel prensibimizdir; farkımız da bu temel prensiple birlikte hareket etmemizdir.

VATAN OSGB, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylı bir kurumdur.

Birikimli ve deneyimli İş Sağlığı ve Güvenliği personelimizle 6331 Sayılı Yasanın getirdiği tüm yenilik ve yükümlülüklerle ilgili olarak VATAN OSGB işyerlerimizin ve çalışanlarının hizmetindedir.

Kamuda ve özel sektörde yıllarca görev yapmış İşyeri Hekimlerimiz ve çeşitli mühendislik dallarından A, B ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarımız ile İş Sağlığı ve Güvenliği’ne sadece personel istihdamı olarak değil, firmaların İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda çözüm ortağı olan, danışmanlık yapan, İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü’nü firmalarda oluşturmayı amaç edinen bir anlayışla TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denetimi ve gözetiminde çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı için her zaman yanınızdayız. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

VATAN OSGB